Finanční gramotnost na základních školách

Finanční gramotnost je na Základních školách povinná

Výuka finanční gramotnosti je od roku 2013 povinnou součástí vzdělávání na základních školách. Má to ale háček. Každá škola může k povinné výuce přistoupit po svém. Jaké projekty pro základní školy pomáhají?

Základní školy mohou výuku finanční gramotnosti pojmout dle vlastního uvážení. Jediné, čeho by se měly držet, jsou standardy finanční gramotnosti – tedy souhrn znalostí a dovedností, kterých by žáci měli dosáhnout. Je tedy jeden cíl, ovšem cest k němu je mnoho.

Některé základní školy začleňují výuku finanční gramotnosti do „tradičních“ předmětů, jako občanská výchova nebo rodinná výchova. Jiné školy zařazují finanční gramotnost jako samostatný předmět či ji vyučují v rámci projektových dnů. A zejména s touto formou pomáhá řada projektů. Jedním z nich je právě ten náš, který bych vám nyní stručně představila.

Projekt řešení finanční gramotnosti dětí, respektive jejího nedostatku, což je problém dnešní uspěchané doby. Děti je bezesporu nutné v tomto směru vzdělávat, ale my věříme, že se tak může dít i zábavnou formou

Finanční gramotnost na základních školách
Přesunout se na začátek