Lednové odhalení: Finanční kořeny pro budoucnost

Lednové aktivity 2

Pamatujete si, kdy jste naposledy mluvili o rodinném rozpočtu u večeře? Nebo když jste naposledy s nadšením zkoumali, kolik stojí elektrika nebo kolik zaplatíte za odvoz odpadu? Pravděpodobně to nebude včera. A přesto, právě tyto momenty mohou být klíčové pro naši finanční gramotnost a budoucnost.

V lednu 2024 jsme měli tu čest zúčastnit se projektu „Finanční kořeny pro budoucnost“ ve čtyřech školách – a nebylo to jen tak! Děti se nejen učily o penězích, ale také se zapojily do interaktivního divadla, které jim ukázalo, jak je důležité správně hospodařit s financemi. A víte co? Někteří žáci byli tak nadšení, že přiznali, jak je pro ně téma finanční gramotnosti nové a zajímavé. Na druhou stranu, někteří si postěžovali, že kvůli účasti na projektu přišli o velkou přestávku a nenasvačili si. No, nemůžeme mít všechno, že?

Ale vážně, získaná zpětná vazba od učitelů i žáků je pro nás cenným pokladem. Díky ní víme, že interaktivní divadlo je super způsob, jak přiblížit finanční gramotnost dětem, ale zároveň si musíme dát pozor, abychom nezabrali příliš mnoho času z běžného školního dne. Vypadá to, že najít tu správnou rovnováhu bude náš další úkol.

A co vy? Myslíte si, že finanční gramotnost by měla být součástí výchovy od mládí? Máte nějaké tipy, jak zaujmout děti a zároveň je něco naučit? Podělte se s námi a vašimi přáteli o vaše nápady a zkušenosti. Dejte tomuto příspěvku repost, ať se téma finanční gramotnosti dostane k co nejvíce lidem. Protože, jak všichni víme, peníze sice nerostou na stromech, ale správně s nimi nakládat můžeme naučit už od útlého věku. A kdo ví, třeba jednou budou naše děti ty, co nám budou radit, jak šetřit na elektřinu!

Lednové odhalení: Finanční kořeny pro budoucnost
Přesunout se na začátek